sobota, 17 października 2015

Nowości


Trochę wody upłynęło od opublikowania ostatniego wpisu. Szczerze powiedziawszy, to nic szczególnego się nie działo. Włosy rosły sobie powoli wspomagane olejem, maską, szamponem... Rutyna. No, może trochę nadmiernie wypadały. Ale z wypadaniem, to ja mam niemalże zawsze udrękę. W końcu postanowiłam coś z tym zrobić. Ponieważ wiem, że nie jestem systematyczna i wcierki są nie dla mnie, to zdecydowałam się na szampon dermena. Skorzystałam też z promocji w Naturze i zaopatrzyłam się w szczotkę Tangle Teezer.
Wiem, że szampon ma różne opinie, jedni chwalą, inni wręcz przeciwnie. Wiem też, że jego skład nie jest najlepszym składem pod słońcem. Jednak gdy zmagamy się z jakimiś problemami i zwykła, prosta i delikatna pielęgnacja nie wystarcza, to trzeba próbować w inny sposób. I ja się właśnie zdecydowałam wypróbować dermenę :)  Dodatkowo nabyłam moją pierwszą TT, z której jestem bardzo zadowolona.

Mniej zadowolona jestem z puszących się włosów. Używam oleju przed każdym myciem, używam odżywki emolientowej, używam olejku silikonowego na końcówki i chłodnego nawiewu z suszarki, a włosy ciągle jak siano :( Myślę, że to "zasługa" ostatniego farbowania. Nie wiem co więcej mogę zrobić by włosy nie puszyły się tak koszmarnie. Jak zwykle proszę o podpowiedzi, każda rada mile widziana :)


:*

4 komentarze:

 1. Co prawda nie mam dużego problemu z puszeniem, ale może pomoże jakaś odżywka z keratyną?

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może tak, tylko zdaje się, że keratyna jest pochodzenia zwierzęcego, a ja staram się unikać produktów, które zawierają składniki odzwierzęce. Ale dzięki za radę, rozejrzę się, czy może istnieje keratyna syntetyczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam problem ze strasznym puszeniem - moje włosy bardzo chcą się kręcić. Dobrym sposobem jest wtarcie żelu z siemienia lnianego po myciu - u mnie redukuje puch i podkreśla skręt.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie tzw "glutek" niestety się nie sprawdził, jeszcze bardziej spuszył mi włosy :( Ale też moje włosy nie chcą się kręcić, one chyba są w złej kondycji po farbowaniu.

  OdpowiedzUsuń